english icon

ליצירת קשר:

054-5703242 

| info@ah-train-tech.com

מאמרים

מאמרים בנושאים הסמכות לתקנים
GDPR הסמכת
עידן המידע הביא הרבה תועלת לאדם ולאנושות, אבל יחד איתו הגיע גם האיום לפרטיותו של האדם.
סוגיית השמירה על המידע האישי מוצאת את עצמה במרכזם של  דיונים סוערים ככל שהאדם מבלה יותר זמן ומוציא יותר כסף בעולם הדיגיטלי. הדיונים מסתיימים לרוב במסקנה כי פרטיותו של האדם פגיעה מאוד בעולם החדש.

או או אתה בעלי מקצוע מעולים. עשר, חמש עשרה שנים במקצוע, עם הקפדה על כל החידושים האחרונים. היית בהרבה יומי עיון והשתלמויות והמגירה שלך ואולי גם הקיר במשרד מלאים בתעודות המעידים על כך שלא קפאת על שמריך וגם החברים שלך לעבודה וגם המנהלים שלך מכירים בכישוריך.

איך לעשות AUDIT יעיל למערכת איכות?

אם אתה איש אבטחת איכות**, ביצוע סקר (AUDIT ) של מערכת אבטחת האיכות שלך הוא מרכיב מרכזי בעבודתך.

ISO Diploma or ISO Certificate

תעודת ISO Lead Auditor הסמכה בין לאומית? מי נותן, מי רשאי לתת, על בסיס מה ומי אמור להכיר בה . קצת סדר בנושא. נתחיל מהתחלה.
תעודה או הסמכה, ההבדל והמשותף. מתי בעל מקצוע צריך תעודה, מתי הסמכה ומתי את שתיהן?

א.ה. הדרכה וטכנולוגיה מאפשרת למעוניינים בכך קבלת הסמכה במסגרת לימוד עצמי .  ההחלטה באיזה מסלול לבחור – לימוד עצמי או קורס – הינה אישית ותלויה בגורמים שונים. להלן היתרונות של כל אחד מהמסלולים שכדאי לקחת בחשבון

כופר או כופרה

בעולם המושגים של מיחשוב וסייבר – כופר או כופרה הם היינו-הך. Ransomware או איך שתקרא לזה בעברית, הפך ב 2-3 השנים האחרונות נושא מרכזי בתחום מלחמת הסייבר ומרכזיותו עולה.

ISO 31000 Course Risk Management

ההתפתחויות הכלכליות של השנים האחרונות בכל התחומים יוצרים סביבת עבודה לא יציבה לכל הארגוניים, בין אם הם עוסקים בפעילות כלכלית או אחרת. לא ניתן היום לבסס תכניות על תחזיות, הערכות, הנחות שוק יציבות, הנחות סביבה עסקית ותפעולית יציבה , לבצע כמה חישובים ולקבוע תכנית עבודה לשנה, למחצית השנה ולפעמים אף לא לרבעון או לחודש. כיום ארגונים מחפשים ורוצים לבסס את החלטותיהם תוך התחשבות שוטפת בסיכונים הצפויים.

Why Iso Certification
A good question. Why do I need a certification? It is just a nice piece of framed parchment with nice letters hanged on the wall.

GDPR חוקי הגנת נתונים
חוקי הגנת הנתונים הכלליים של האיחוד האירופי 2016/679, שהתקבלו בפרלמנט האירופי, במועצת האיחוד האירופי ובנציבות האירופאית, מיועדים לחזק ולאחד את החוקים להגנה על נתונים ומידע על אנשים פרטיים בכל מדינות האיחוד. החוקים מתייחסים גם להוצאת נתונים אישיים מחוץ לאירופה.

בריטניה מצטרפת לחוקי הגנת המידע והפרטיות האירופאיים

גם אחרי הברקזיט, בריטניה מאמצת את החוק האירופי להגנה על המידע והפרטיות האמור להיכנס לתוקף בסוף מאי 2018. בהצעת חוק שהונחה על שולחן הפרלמנט בלונדון, אומץ במלואו החוק האירופי בנושא General Data Protection Regulation על ידי השר לעניינים דיגיטליים בממשלה הבריטית, מט הנקוק.

דרישות מקצועיות מסוקר איכות
להלן רשימה של נושאים מקצועיים שמומלץ לסוקר ארגונים, לפי תקני איכות למיניהם, להיות בקיא בהם. בהתאם ל ISO19011:2011 הנחיות לסקירת מערכות איכות (מלאים לכל התקנים):

תקן ניהול מאפשר לארגון לבנות מערכת כללי עבודה מובנית (structured) וברורה לשם השגת יעדיו. בארגונים קטנים מאוד , הציפייה היא שכל אחד מהעובדים יכיר היטב את תפקידו בארגון.

6 Sigma ISO9001 Integration

איכות הוא מרכיב מרכזי הכל ארגון, בין אם הוא מייצר מוצר או מספק שרות. ניהול האיכות הופך לכן למרכיב חשוב במקומו של הארגון בשוק, באופן בו הוא נתפס בשוק ובשביעות הרצון שהוא יוצר (או לא) אצל לקוחותיו.

מניעת שוחד ושחיתות בשרשרת האספקה והשירותים

הגלובליזציה והרצון להרחיב שווקים, גורמת לעסקים להרחיב יותר ויותר את הוצאתן של פעילויות שאינן בליבת העסקים לגורמי חוץ, המתמחים בטיפול בשווקים מקומיים.

יישום ISO37001 בארגון

כל מי שעשה או עושה עסקים יודע או שמע שכדי למכור לארגונים גדולים ובעיקר לממשלות, לחברות או למונופולים ממשלתיים לא די במוצר טוב, מותג טוב ומחיר טוב - אלא גם במה שנקרא "קשרים".

איך לעשות AUDIT יעיל למערכת איכות?

PECB (Professional Evaluation and Certification Board) הינה חברה שנוסדה לפני כ- 15 שנה בקנדה ועוסקת בהדרכה ובהסמכה של סוקרים ומיישמים של תקני ISO השונים.

מהו ISO
ISO הוא ארגון בינלאומי ועצמאי של גופי תקינה לאומיים של 162 מדינות (נכון ל-2017). בנוסף, חברים בו 3,921 גופי תקינה המטפלים במגוון הרחב של התקינה נדרשת. הארגון יושב בז'נבה שבשוויץ.

מנהל איכות וגם סוקר מוסמך

נכון שאיכות היא נושא קריטי להצלחת הארגון שלך ואתה משקיע הרבה בנושא. שכן הבדיקה יקרה, בעלי המקצוע הטובים הם לא מהזולים ויישום התקנים שהשוק דורש בארגון כרוך במאמצים רבים ולא מעט עלויות.

אודות PECB
PECB  היא חברה קנדית שמושבה במונטריאול, קוויבק ומתמחה בפיתוח, בחינה והסמכה של אנשים לתקני ISO השונים, כסוקרים וכמיישמים.